Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.
Blog > Komentarze do wpisu

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej...

 

 Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor.

J. Beck

 

Wojna... Młodość... Walka... Miłość... Honor...                                       Tęsknota... 

Władek, Janek, Bronek i Michał po trzyletniej zagranicznej tułaczce dostają się w Wielkiej Brytanii do Polskiej Szkoły Wywiadu. Po wyczerpujących szkoleniach zostają zrzuceni jako "cichociemni" na spadochronach do Polski, w samo serce toczącej się wojny. Mieli przeprowadzić w ojczyźnie szereg akcji dywersyjnych wymierzonych przeciwko okupantowi i prowadzić walkę z wrogiem. Jednak już przy pierwszym zetknięciu się z ojczystą ziemią dociera do nich, że są obserwowani przez Niemców...

Powieść Jarosława Sokoła - scenarzysty serialu "Czas honoru" jest niezwykle wciągająca i interesująca. Akcja toczy się szybko i zdecydowanie. Nie brakuje w niej szczegółowych opisów, które rozwijają wyobraźnię. Książka nie jest sztywną relacją z działań cichociemnych w Polsce. Autor doskonale przedstawił także ich życie codziennie, zmagania z tęsknotą, miłością, a także z własnym honorem, który wielokrotnie był wystawiany na ciężką próbę. Napisana lekkim językiem, momentami przeplatana żartami Michała Konarskiego, zapada w pamięć czytelnika na dłużej. Ja bynajmniej chciałabym więcej... 

 

 

Ocena: 6/6 

 

czwartek, 05 stycznia 2012, bibliotekarkaczyta

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
avo_lusion
2012/01/05 08:44:33
No proszę;) Super. Ja serialu niestety nie oglądam, jakoś tak mnie nie ciągnie, ale książką nie pogardzę;)
-
2012/01/05 08:48:18
Ja serialu też nie widziałam, bo nigdy nie mam czasu go oglądać... Ale książka bardzo mi się podobała i jeśli znajdę czas to chyba skuszę się na serial, bo mam wrażenie, że istnieje jakiś dalszy ciąg :)
-
krainaczytania
2012/01/09 10:23:08
A ja serial oglądam od samego początku. Bardzo często też sięgam po literaturę wojenną, choć może nie widać tego na moim blogu. Tę książkę również chciałabym przeczytać. Pozdrawiam :-)
-
tommyknocker
2012/01/17 20:52:30
Serial jest świetny, a książkę właśnie zamówiłem w bibliotece.
Lubię czytać Co czytać?